علامت ایران ایرانی مسابقه قالیباف انتخابات

علامت: ایران ایرانی مسابقه قالیباف انتخابات ایرانیان حسن روحانی ریاست جمهوری محمدباقر قالیباف نامزد ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز سیاسی نامزهای انتخابات ریاست جمهوری امسال به چه چیزهای معروف هستند؟

بی‌بی‌سی در گزارشی به بررسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری کشور عزیزمان ایران پرداخته است.

نامزهای انتخابات ریاست جمهوری امسال به چه چیزهای معروف هستند؟

بی‌بی‌سی در گزارشی به بررسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری کشور عزیزمان ایران پرداخته است.

گزارش بی‌بی‌سی در بررسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری کشور عزیزمان ایران

6 نامزد جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری ماه می (اردیبهشت) در کشور عزیزمان ایران تایید صلاحیت شدند.حسن روحانی مدیر جمهور کنونی کشور عزیزمان ایران در میان این افراد حضور دارد و همچنان هیچ نامزد زنی جهت حضور در این مسابقه ها تایید صلاحیت نشد، روحانی ولی با رقایت مشکل مواجه خواهد شد. در ادامه این گزارش به 6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری96 کشور عزیزمان ایران می پردازیم.

نامزهای انتخابات ریاست جمهوری امسال به چه چیزهای معروف هستند؟

حسن روحانی، روحانی خندان

حسن روحانی، مدیر جمهور کنونی 68 ساله، روحانی خندان و با لحنی نرم. حسن فریدون نام مهم وی است که نام فامیلی خود را به روحانی به معنای معنویت در فارسی است عوض کردن داد. روحانی به فصاحت و بلاغت و هوشمندی معروف است و دکترای حقوق خود را از دانشگاه گلاسگو ایرلند دریافت کرد.

روحانی در سال 2013 با وعده اصلاحات و عوض کردن در کشور عزیزمان ایران به قدرت رسید.بزرگترین دستاورد وی توافق هسته ای بود که به یک دهه بن بست بین المللی بر سر برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران آخر داد. برجام تنش های خطرناک میان کشور عزیزمان ایران و غرب را کم کردن داد و به برداشته شدن تحریم های بین المللی علیه کشور عزیزمان ایران منجر شد.

برجام همچنین منجر به آن شد که روابط تجاری و همکاری کشور عزیزمان ایران بر اساس آنچه صندوق بین المللی پول گزارش کرده است 6.6 درصد در سال 2016-2017 زیاد کردن پیدا کند. گزارشی راجع به کم شدن قیمت بیکاری منتشر نشده است.

بی‌بی‌سی در گزارشی به بررسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری کشور عزیزمان ایران پرداخته است.

در شرایطی که قیمت بیکاری اکنون در کشور عزیزمان ایران 12.5 درصد است و به شدت به قشر جوان صدمه وارد می کند، انتظار می رود یکی از بحث های داغ انتخاباتی روحانی باشد، کسی که بسیاری از حامیانش را مردم اقشار جوان کشور تشکیل می دهند.

روحانی ازدواج کرده است و 4 فرزند دارد. خانواده روحانی دور از سیاست و نگاه ها حضور دارند ولی برادر وی حسین نماینده مدیر جمهور در مذاکرات هسته ای بود و همچنین از سوی منتقدان تندرو روجانی با اتهاماتی مواجه است.

ابراهیم رئیسی، از اعتبار و نفوذ آستان قدس تا ریاست جمهوری

ابراهیم رئیسی، روحانی اصولگرای 56 ساله نامزد تعجب برانگیز این دوره از انتخابات ریاست جمهوری هست. وی با داشتن سابقه فعالیت در قوه قضائیه کشور عزیزمان ایران در سال های گذشته در سایه فعالیت می کرده و در میان ایرانیان زیاد آشنا شده است نیست. وی روابط نزدیکی با فرماندهان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و نامزد مورذعلاقه تندروها محسوب می شود. احتمالا رئیسی چالشی ترین نامزد مقابله روحانی در این انتخابات محسوب می شود.

رئیسی دارای مدرک دکترا در حقوق اسلام است که در سن 25 سالگی به سمت معاون دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران رسید. در ماه مارس سال 2016 رئیسی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی، یکی از مهمترین و ثروتمندترین نهادهای مذهبی در کشور عزیزمان ایران گزینش شد، جایی که وی مسئولیت نظارت بر مقدس ترین حرم شیعیان در کشور عزیزمان ایران در شهر مشهد را بر عهده دارد. این سمت، سمتی است که اعتبار و نفوذ بالایی جهت رئیسی به همراه دارد.

نامزهای انتخابات ریاست جمهوری امسال به چه چیزهای معروف هستند؟

مسائل کمی راجع به زندگی شخصی و شخصی رئیسی مطرح شده است است ولی آنچه روشن است این است که آیت الله علم الهدی، خطیب جمعه مشهد پدر همسر رئیسی است.

محمدباقر قالیباف، جوان ترین کاندیدا در سومین حضور

جوان ترین نامزد حاضر در این انتخابات محمباقر قالیباف هست، خلبان 55 ساله ای که فرمانده سابق نیروی هوایی سپاه هست. وی شخصیت آشنا شده است ای جهت مردم کشور عزیزمان ایران است و از ابتدای سال 2005 سمت شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران را برعهده دارد و این جهت سومین بار است که قالیباف نامزد ریاست جمهوری کشور عزیزمان ایران می شود.

بی‌بی‌سی در گزارشی به بررسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری کشور عزیزمان ایران پرداخته است.

وی تبلیغات انتخاباتی گسترده ای را در سال 2005 راه انداخت ولی در روزهای اخر باقی مانده تا برگزاری انتخابات زمانی که اصولگرایان حمایت خود را متوجه محمود احمدی نژاد کردند در این مسابقه ها شکست خورد.

قالیباف در سال 2013 با کسب تنها 16 درصد از آرا بعد از روحانی در جایگاه دوم قرار گرفت. در این دوره از انتخابات وی نه تنها باید با مدیر جمهور کنونی کشور عزیزمان ایران مسابقه کند بلکه یک رقیب اصولگرا نیز دارد ابراهیم رئیسی. کسی اکنون به نظر می رسد حمایت بیشتری را از جانب اصولگرایان دارد.

قالیباف ازدواج کرده و زهرا همسرش هم بازی دوران بچگی وی بوده هست. قالیباف 3 فرزند دارد. قالیباف به عنوان فردی مدرن و امروز و شیک پوش آشنا می شود. وی در گذشته و هنگام حضور در مسابقه های انتخاباتی جهت جلب توجه رای دهندگان جوان کت چرم و و لباس سفید خلبانی تن می کرد.

نامزهای انتخابات ریاست جمهوری امسال به چه چیزهای معروف هستند؟

اسحاق جهانگیری، صدای دیگر اعتدال

سه کاندیدای دیگر نیز در این مسابقه ها حضور دارند که روشن نیست هیچ یک از آنها در این مسابقه ها تا انتها باقی بمانند.

خروج از مسابقه های انتخاباتی به نفع کاندیدای دیگر تاکتیک مشترکی در انتخابات های کشور عزیزمان ایران هست. اسحاق جهانگیری اصلاح طلب معاون کنونی مدیر جمهور نیز یکی از این کاندیداها هست. بسیاری از ناظران بر این باور هستند وی در این مسابقه ها حضور پیدا کرده است تا از رئیسش حمایت کند و صدای اعتدال گرای دیگری را به خاص در مناظره های تلویزیونی بلند کند.

مصطفی میرسلیم، شهرت به علت تعطیلی رسانه های اصلاح طلب

میرسلیم یک شخصیت فرااصولگراست که مورد حمایت بسیاری از اصولگرایان سنتی در کشور عزیزمان ایران است.وی در اواسط دهه 90 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود و به علت بستن بسیاری از رسانه های اصلاح طلب معروف است.

هاشمی طبا، نامزد کمتر آشنا شده

هاشمی طبا یکی دیگر از شخصیت های حاضر در این انتخابات است که کمتر آشنا شده است هست. وی وزیر صنعت و معدن در سال 1980 است و بعد از آن به سمت ریاست کمیته ملی المپیک کشور عزیزمان ایران گزینش شد. وی در سال 2001 شانس خود جهت ریاست جمهوری را امتحان کرد ولی از میان 10 نامزد عضویت کننده دهم شد و تنها 28 هزار رای از 28 میلیون رای کسب کرد.

منبع: نامه نیوز

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | مسابقه | قالیباف | انتخابات | ایرانیان | حسن روحانی | ریاست جمهوری | محمدباقر قالیباف | نامزد ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz